دسته‌بندی نشده

خودروی جک اس 5 ( JAC S5 )

جک اس 5

خودروی جک اس 5 مونتاژ شرکت کرمان موتور

جک اس۵ (به انگلیسی: JAC S5) نام یک خودرو ساخته شده توسط کمپانی جی‌ای‌سی است که در ایران از سال ۱۳۹۳ توسط کمپانی کرمان موتور با یک موتور توربو شارژر با قدرت ۱۷۴ اسب بخار تولید می‌شود. نمای جلویی این خودرو شباهت زیادی به هیوندای ix35 دارد و در نگاه اول می‌توان این شباهت را تشخیص داد. این خودرو ۵ ستاره ایمنی سازمان C-NCAP چین را دریافت نموده‌است.[۱] رقبای اصلی این خودرو چری تیگو ۵، چری تیگو ۷ و هایما اس۷ هستند.

مدل مفهومی این خودرو با نام جک ایگل اس۲ در نمایشگاه خودروی پکن سال ۲۰۱۲ معرفی و مدل تولید انبوه آن نیز در نمایشگاه خودروی شانگهای همان سال و با نام جک ایگل اس۵ معرفی شد؛ که به‌سرعت نامش به ریفاین اس۵ تغییر یافت.[۲][۳][۴] در زمان عرضه، قیمت جک ایگل اس۵ از ۸۹٬۸۰۰ تا ۱۳۵٬۸۰۰ یوان متغیر بود؛[۵] در حالی که قیمت جک ریفاین اس۵ فیس‌لیفت شده از ۸۹٬۵۰۰ تا ۱۳۹٬۵۰۰ یوان متغیر بود.

در بدو ورود این خودرو به بازار چین، دو موتور ۱٫۸ لیتری مجهز به توربوشارژر و ۲٫۰ لیتری تنفس طبیعی برای این خودرو در دسترس بودند.[۶]

جک اس۵ دنده‌ای در هنگام به ورود به بازار ایران یک تحول عظیم را در صنعت خودروهای چینی بازار ایران رقم زد؛ زیرا هم امکانات و هم شتاب بسیار راضی کننده‌ای را در بازاری به همراه داشت که از خودروهای چینی بی کیفیت اشباع شده بود.

جک اس۵ دنده‌ای آنقدر موفق بود که نسخه‌های جک اس۵ با گیربکس اتوماتیک نیز با استقبال مردم مواجه شد و شرکت کرمان موتور فروش بالایی را تجربه کرد. لازم است ذکر شود گیربکس جک اس۵ اتوماتیک از نوع دوکلاچه تَر و ۶ سرعته است.

جک اس۵ دنده‌ای شتاب قابل توجهی دارد و از اکثر رقبای چینی خود عملکرد بهتری دارد؛ چنانچه در رویارویی با خودروهی کره‌ای نظیر هیوندای سانتافه و کیا اسپورتیج با موتور ۲۴۰۰ سی‌سی نیز در بحث شتاب پیروزی را برای صاحب خود به ارمغان می‌آورد.

بعد از نسخهٔ دنده دستی، جک اس۵ اتوماتیک با شتاب کندتر ولی تجهیزات رفاهی بیشتر وارد بازار شد

جدیدترین مدل جک اس۵ با موتور ۱۵۰۰ سی‌سی با پاشش سوخت مستقیم وارد بازار ایران شده‌است و کرمان موتور ادعا دارد که این فیس‌لیفت با موتور GDI جدید شتاب و عملکرد بهتری از مدل‌هاز قبلی خود دارد.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%DA%A9_%D8%A7%D8%B3%DB%B5

دیدگاهتان را بنویسید